en iyi logo tasarım grafikerleri bu platformda

logo yapma

Logo nedir? Lügat mazmunı olarak temel hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mazmunını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak emekletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi mazmunı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara iye olur.

Sorusu sorulduğunda söz mazmunının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan nüfus yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı bayağı önemlidir. Vesair taraftan logo tasar çizim çhileışmasını yapacak nüfus yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çhileışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, emekletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değemektirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş yerı ile faaliyette mevcut şirketler dâhilin elan çok yeğleme edilebilir. Birlik bir sektörde hareket gösteren emekletmelerin umumiyetle logoları dalü temaşa değer. Ancak birden lüks dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda benzemek imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler dâhilin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan hakikaten bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza güvenilir adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çhileışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir görünümte tanınmasını sağlayan emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, kolaylık anlaşılır, çizgiırlanması kolaylık, mümkün başüstüneğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çdenktaş baskı ve pazarlık tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok heybetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya heybetli zarar verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin dâhilğine tatminkâr olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin üstıesna lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem bile temizılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket dâhilin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı marifet sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı mazmun bakımında bu marifet çok önemlidir.

logo yapma