Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece veri aktarımı sinein değil, aynı zamanda sefahat sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle bünyelabildiği kabil başkaca teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri eliyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş gerçekleştirmek sinein sadece nickname (müstear ad) kaydetmek yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete temellamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence aralık benizünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve manzaralü, sesli ve manzaralü kabil tercihe bağlı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı gücük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma nominalmıdır. Bir başka popüler chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet